Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018        Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz
Sponsorzy:

webcamera.pl

Sponsor - finansowe wsparcie projektu

 

Sponsor - dostawca Internetu do kamer

 

Leszek Mroczko

 

Oferta dla sponsorów:

Prywatni Darczyńcy 2016

czekamy na Darczyńców

Menu witryny
LogowaniePierwszy dzień w pracy po świętach był zdecydowanie krótszy jak zwykłe i nim się zorientowałem jadłem w domu gorący obiad. Była okazja aby wykorzystać parę chwil na realizację pomysłu, który chodził za mną już ładnych parę dni. Po obiedzie wyjechałem z domu odebrać pociechę z przedszkola, jednak tym razem zabrałem ze sobą aparat i wyruszyłem okrężną drogą.

Po niespełna pięciu minutach jazdy, byłem już przy pierwszych stawach w Międzyrzeczu Dolnym. Wysiadłszy z auta, skierowałem swój wzrok w niebo, wypatrując ptaków. Znalazłem, wycelowałem aparat, ale dwudziestokrotny zoom nie poradził sobie z odległością.

 

jastrząbjastrząb

Czy to jastrząb? Z całą pewnością ptak drapieżny. Jednak chcąc mu zrobić ładniejsze zdjęcie, musiałbym być co najmniej kilometr dalej na wschód. Uznałem mojego jastrzębia za dobry znak. Spuściłem nieco wzrok, przeszukując krzewy i niskie drzewa. Znalazłem tam wróbla czyszczącego dziobek o gałęzie oraz trzy szpaki przymierzające się do budki, którą ktoś powiesił na niewielkich brzózkach.

wróbelwróbel

Szpak na pierwszy rzut oka jest taki niepozorny, jednak kiedy się mu przyjrzeć, kolorów ma na piórkach całkiem sporo.

szpak

szpak

Postanowiłem przejechać jeszcze kilometr i zatrzymać się przy stawach nieopodal monitorowanego przez nas gniazda. Wjechałem w polną drogę pomiędzy stawy. Kiedy wysiadłem zza wału wyłoniła się biała głowa. Musiałem trochę podejść, aby ująć to ptasie cudo bardziej okazale.

bocian biały

bocian biały

bocian biały

bocian biały

bocian biały

Trzeba przyznać, że jest się czym zachwycać i można obserwować tego ptaka bardzo długo. Niestety chwila czasu którą otrzymałem zaczęła się szybko kurczyć i musiałem zawrócić. Jeszcze jedno miejsce trzeba dziś w Dolnym odwiedzić. Kolejne parkowanie na polnej drodze, obok kolejnego stawu i nim zdążyłem wysiąść, kolejny ciekawy ptak. Perkoz dwuczuby. Jako że jest on nader płochliwy pierwsze zdjęcie zrobiłem mu z samochodu. Jak się okazało było też ostatnim. Perkoz zanurkował i już go nie odszukałem. Dysponuję więc jedną fotką, której tym razem przednia, niespecjalnie czysta szyba samochodu, nie pozwoliła być choć odrobinę dobrą.

perkoz

Nie wygląda na perkoza? Musicie mi uwierzyć na słowo. Kolejne ptaki już nie były takie płochliwe. Równie piękne i dostojne jak boćki, spokojnie przemierzały swój wodny świat. Przedstawiam państwu łabędzia niemego.

łabędź

łabędź

łabędź

Poniżej wraz z małżonką:

łabędź

Mojemu rekonesansowi w Międzyrzeczu Dolnym poświęciłem nieco ponad pół godziny i uważam z całą stanowczością, że było warto.

 

Nie masz uprawnień do komentowania

ornitho.pl

Oglądają nas:

Fatbirder's Top 500 Birding Websites

Patronat:

Patronat

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym