Dzisiaj jest: 18 Listopada 2017        Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman
Sponsorzy:

webcamera.pl

Sponsor - finansowe wsparcie projektu

 

Sponsor - dostawca Internetu do kamer

 

Leszek Mroczko

 

Oferta dla sponsorów:

Prywatni Darczyńcy 2016

czekamy na Darczyńców

LogowanieBocianie wizyty w Górnym

podkradaczChoć gniazdo na wieży remizy nie jest zamieszkałe, w Międzyrzeczu Górnym da się zobaczyć bociana. Może nawet niejednego?

Jadąc ulicą Jasienicką tuż przy przepływającym wzdłuż niej potoku żerował bocian. Chodził spokojnie pośród traw ignorując ludzi, którzy przyglądali mu się z ciekawością. Ja patrzyłem na niego ze zdumieniem. W najbliższej okolicy jedynym znanym mi gniazdem jest to na remizie, niespełna kilometr od miejsca gdzie bociek je drugie śniadanie. Czyżby więc jakiś zdecydował się na strażackie lokum?

Niestety jak się okazało to nie mieszkaniec naszego gniazda. Tutaj pojawia się inny bocian, który przylatuje bynajmniej nie po to by odpocząć, a po materiały do rozbudowy własnego gniazda.

Za każdym razem bocian odlatuje w kierunku Międzyrzecza Dolnego. Sprawdziłem gniazda w okolicy i najbliższym zamieszkałym jest gniazdo Dolinka i Rzeczki. Może to właśnie któreś z nich podkrada materiał budowlany? Jeśli tak to dlaczego? W okolicy mają mnóstwo gałęzi i siana, rozmaitych traw i wszelakiego wymarzonego budulca. A może chodzi o utrudnienie ewentualnej konkurencji rozbudowę gniazda i w ten sposób ochronę własnych żerowisk?

Więcej fotek znajdziecie na forum.

Fotografie: Kalinka, Lotka, Monter, Paela, Sula.


 

Nie masz uprawnień do komentowania

ornitho.pl

Oglądają nas:

Fatbirder's Top 500 Birding Websites

Patronat:

Patronat

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym