Dzisiaj jest: 21 Marca 2018        Imieniny obchodz±: Lubomir, Benedykt, MikoĹ‚aj
Sponsorzy:

webcamera.pl

Sponsor - finansowe wsparcie projektu

 

Sponsor - dostawca Internetu do kamer

 

Leszek Mroczko

 

Oferta dla sponsorów:

Prywatni Darczyńcy 2016

czekamy na Darczyńców

Menu witryny
LogowaniepodkradaczChoć gniazdo na wieży remizy nie jest zamieszkałe, w Międzyrzeczu Górnym da się zobaczyć bociana. Może nawet niejednego?

Jad±c ulic± Jasienick± tuż przy przepływaj±cym wzdłuż niej potoku żerował bocian. Chodził spokojnie po¶ród traw ignoruj±c ludzi, którzy przygl±dali mu się z ciekawo¶ci±. Ja patrzyłem na niego ze zdumieniem. W najbliższej okolicy jedynym znanym mi gniazdem jest to na remizie, niespełna kilometr od miejsca gdzie bociek je drugie ¶niadanie. Czyżby więc jaki¶ zdecydował się na strażackie lokum?

Niestety jak się okazało to nie mieszkaniec naszego gniazda. Tutaj pojawia się inny bocian, który przylatuje bynajmniej nie po to by odpocz±ć, a po materiały do rozbudowy własnego gniazda.

Za każdym razem bocian odlatuje w kierunku Międzyrzecza Dolnego. Sprawdziłem gniazda w okolicy i najbliższym zamieszkałym jest gniazdo Dolinka i Rzeczki. Może to wła¶nie które¶ z nich podkrada materiał budowlany? Je¶li tak to dlaczego? W okolicy maj± mnóstwo gałęzi i siana, rozmaitych traw i wszelakiego wymarzonego budulca. A może chodzi o utrudnienie ewentualnej konkurencji rozbudowę gniazda i w ten sposób ochronę własnych żerowisk?

Więcej fotek znajdziecie na forum.

Fotografie: Kalinka, Lotka, Monter, Paela, Sula.


 

Nie masz uprawnień do komentowania

ornitho.pl

Ogl±daj± nas:

Fatbirder's Top 500 Birding Websites

Patronat:

Patronat

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym