Dzisiaj jest: 21 Marca 2018        Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Sponsorzy:

webcamera.pl

Sponsor - finansowe wsparcie projektu

 

Sponsor - dostawca Internetu do kamer

 

Leszek Mroczko

 

Oferta dla sponsorów:

Prywatni Darczyńcy 2016

czekamy na Darczyńców

Menu witryny
Logowaniewyprawa ornitologicznaMinionej soboty, z grupką kilku osób z forum wybraliśmy się na  mini wyprawę ornitologiczną. Głównym celem było podglądanie ptaków, obserwowanie łowisk, lokalizacja gniazd, przysłuchiwanie się ptasim śpiewom a co za tym idzie, próba identyfikacji ptaków.

Wyprawa nie była ściśle ograniczona tylko i wyłącznie do obserwacji samych ptaków. Wczesnym rankiem udając się w stronę Starej Prochowni, podziwiliśmy o wschodzie nie tylko pejzaż, ale również zielone lasy i pola, przyglądaliśmy się bacznie całej faunie i florze. Wyprawa była bardzo spokojna, bez narzucania szybkiego tempa. Każdy z uczestników maszerował według własnego uznania, zatrzymując się to nad śladami zwierzyny, to nad rośliną czy owadem.

Przez pięć godzin zachwycaliśmy się przyrodą doskonaląc swój warsztat fotograficzny lub wypatrywaliśmy jakiegoś ptaszka. Atmosferę naszej wyprawy pewnie każdy z nas na długo pozostawi w pamięci. Rozciągające się wokół pola i lasy, a wśród nich my, mała garstka osób, czasami szepcząca coś do siebie, czasami w milczeniu rozglądająca się, nie mogąc nacieszyć się pięknem przyrody. Momentami dzieliliśmy się na kilka grup obserwacyjnych, przy zejściu się w wyznaczonym miejscu, wymienialiśmy się spostrzeżeniami oraz zebraną wiedzą na temat danego gatunku ptaka. Różnica wieku pomiędzy najstarszym a najmłodszym uczestnikiem wyprawy to około sześćdziesiąt lat, wszystkich jednak łączył wspólny cel - obserwacje i poznawanie przyrody. Poniżej przedstawiamy fotki najmłodszego wycieczkowicza Piotrusia: Wycieczkę zakończyliśmy na starej prochowni, gdzie dołączyli do nas kolejni przyjaciele, z którymi przy ognisku mogliśmy podzielić się wrażeniami. Była to nasza pierwsza wspólna wyprawa, z całą pewnością nie ostatnia.

Zobacz również:

http://www.miedzyrzecze.org.pl/forum/viewtopic.php?pid=75094#p75094

http://www.miedzyrzecze.org.pl/forum/viewtopic.php?pid=75109#p75109

 

Nie masz uprawnień do komentowania

ornitho.pl

Oglądają nas:

Fatbirder's Top 500 Birding Websites

Patronat:

Patronat

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym