Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018        Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz
Sponsorzy:

webcamera.pl

Sponsor - finansowe wsparcie projektu

 

Sponsor - dostawca Internetu do kamer

 

Leszek Mroczko

 

Oferta dla sponsorów:

Prywatni Darczyńcy 2016

czekamy na Darczyńców

Menu witryny
LogowanieRuszamy z karmnikiem

karmnikJak już można było przeczytać na stronie www.miedzyrzecze.org.pl, Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza otrzymało dofinansowanie do projektu pt. ?POPULARYZACJA ZIMOWEGO DOKARMIANIA PTAKÓW FORMĄ EDUKACJI EKOLOGICZNEJ ORAZ ORNITOLOGICZNEJ?.

 

Po podpisaniu umowy z Urzędem Gminy nadszedł wreszcie czas na zakupy i budowę karmnika dla ptaków. Pomimo chronicznego braku czasu udało się dokonać potrzebnych zakupów, a w niecały tydzień później zmontować karmnik. Po oczyszczeniu z wiórków i śladów palców surowy jeszcze ptasi paśnik nabrał koloru ? sosny skandynawskiej. W czasach rosnącej świadomości ekologicznej, również farby stały się ekologiczne, więc wśród dostępnych na półkach sklepowych wybraliśmy właśnie taką, która spełnia wymogi ochrony środowiska. A dalej? Cóż, pracy jest jeszcze sporo. Trzeba zamontować kamerę wraz z urządzeniami kodującymi obraz wideo, przemyśleć sposób i miejsce montowania karmnika.

Aby w przyszłym roku płynnie ?przestawiać się? pomiędzy monitoringiem bocianich gniazd a podglądaniem dokarmianych ptaków zakupiliśmy nowy zestaw urządzeń. Nie powinno być zatem żadnych opóźnień ani na wiosnę, ani na jesień.

Szczęśliwie brniemy do przodu. Pomimo licznych obowiązków, tych najważniejszych jak rodzina (w tym miejscu szczególne podziękowania) i praca, znajdujemy jeszcze chwilę na pasję, którą dzięki sieci Internet możemy zaprezentować światu.

karmnik karmnik karmnik karmnik karmnik karmnik karmnik

 

ornitho.pl

Oglądają nas:

Fatbirder's Top 500 Birding Websites

Patronat:

Patronat

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym