Dzisiaj jest: 21 Marca 2018        Imieniny obchodzą: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Sponsorzy:

webcamera.pl

Sponsor - finansowe wsparcie projektu

 

Sponsor - dostawca Internetu do kamer

 

Leszek Mroczko

 

Oferta dla sponsorów:

Prywatni Darczyńcy 2016

czekamy na Darczyńców

Menu witryny
Logowaniemazurek

Mazurek (Passer montanus) jest nieco mniejszy od wróbla domowego, jego głowa i grzbiet są brązowe z podłużnymi czarnymi plamami. Na brązowych skrzydłach widać dwie białe przepaski, a na białych policzkach czarne plamki. Samiec i samica są jednakowej wielkości i ubarwienia stając się nierozróżnialnymi dla ludzkiego oka.

 

Mazurki nie lubią zgiełku wielkich miast i sporadycznie można je tam spotkać w ogrodach i sadach. Mazurki lubią dziuple albo drewniane budki lęgowe, do których podobnie jak wróble znoszą wszystko, co jest miękkie. Gniazdo wróbli i mazurków to po prostu kula trawy, piórek i tym podobnych materiałów.

mazurki i sikorka

Odmiennie do wróbli tworzących małe kolonie, pary mazurków niemal przez całe życie mieszkają w tej samej dziupli lub budce lęgowej, która poza tym, że służy im za dom dla młodych, jest też schronieniem na zimę. Właśnie zimą można dostrzec różnice między wróblami i mazurkami, bo ptaki te latają dość często w przemieszanych stadkach. Więc jeżeli zobaczycie kiedyś dziwnego wróbla w takim stadku, będzie to pewnie mazurek.

mazurek


 

Nie masz uprawnień do komentowania

ornitho.pl

Oglądają nas:

Fatbirder's Top 500 Birding Websites

Patronat:

Patronat

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym

Ochotnicza Straż Pożarna w Międzyrzeczu Górnym